Výmena v Taliansku - "ACTIVE", marec 2016

10.03.2016 16:00

10.3.-18.3.2016

BzzGroup sa prihlásila na mládežníckú výmenu v Taliansku s názvom „ACTIVE - A CulTural InitiatiVe for Employability“, ktorý sa bude konať v marci 2016. Ak máte záujem zúčastniť sa, tak nám napíšte najneskôr do 21.2.2016 na email: bzzgroup@gmail.com (do predmetu správy uveďte názov projektu „Active“) a pripojte VYPLNENÚ PRIHLÁŠKU, ktorú si stiahnete na našich stránkach:
https://bzzgroup.webnode.sk/prihlaska/
Vybraných účastníkov kontaktujeme do týždňa od deadlinu a podáme im bližšie informácie, ostatní budú automaticky zaradení ako náhradníci v prípade, ak niekto účasť zruší.

KDE: Sermugnano, Taliansko

UBYTOVANIE: https://www.muovimente.it/ostello-sermugnano/camere-ostello-sermugnano/
Hostel v meste Sermugnano, patrí talianskej organizácii, ktorá organizuje aj samotný projekt.
The hostel of Sermugnano has two distinct working or chill out spaces at ground floor, and 8 bedrooms at the upper floor, each with private bathroom and shower. 3 to 5 persons will be accommodated in each room. Wi-fi internet is available free of charge.

KEDY: 10. – 18. marec 2016 (9 dní)

POČET ÚČATNÍKOV: 5 účastníkov z každej krajiny vo veku 18-25 rokov + 1 group leader (bez vekového obmedzenia)

CENA:
Ubytovanie, strava, program a aktivity budú zabezpečené a zaplatené talianskou organizáciou.
Podľa platných smerníc programu Erasmus+ sa účastníkom zo Slovenska cestovné náklady preplatia do výšky 170€ na osobu – nutné odložiť si cestovné doklady a dodať ich. Ak by bola cena cestovného vyššia ako 170€, to, čo bude na viac si účastníci zaplatia sami.
Ďalej účastníci na mieste projektu zaplatia účastnícky poplatok 30€ talianskej organizácii, ktorý je potrebné zaplatiť priamo na mieste projektu.
Ďalším poplatkom je 10€ za sprostredkovanie našej skupine BzzGroup a spoluúčasť pri zabezpečovaní reprezentačných materiálov a darčekov.

PARTNERSKÉ KRAJINY:
- Slovensko, Taliansko, Španielsko, Litva, Maďarsko.

DOROZUMIEVACÍ JAZYK: anglický, aspoň na komunikačnej úrovni

POPIS PROJEKTU:
The participants will be asked to deal with some important and actual issues, such as unemployment, active citizenship and re-assessment of rural culture and rural area. They will work together with the facilitators and the contribution of the Spanish group, which has plenty of experience already on its local area by creating opportunities for the young people of Herrera del Duque, organising cultural initiatives, activities and re-assessing the rural area by trying to find a job for the young unemployed people.
One of the aims of the project is to exchange good practices with them, to give new competences to the participants, who can have then all the possibilities to be active, locally and internationally, and to have the possibility to face and discuss the issue of unemployability. All this will happen through activities such as simulation games, brainstormings, presentations and non formal methods.

V prípade záujmu a ďalších informácii nás kontaktujte na bzzgroup@gmail.com najneskôr do 21.02.2016 a pošlite nám vyplnenú prihlášku, ktorú nájdete na adrese:
https://bzzgroup.webnode.sk/prihlaska

S pozdravom

BzzGroup