TC na Ukrajine "Peaceful Puzzle of Ukraine", september 2015

10.09.2015 19:00

10.-20.09.2015 

Prihlásili sme sa na training course na Ukrajine pod názvom „Peaceful Puzzle of Ukraine“, ktorý sa bude konať v septembri 2015. Ak máte záujem zúčastniť sa, tak nám napíšte najneskôr do 03.08.2015 na email: bzzgroup@gmail.com (do predmetu správy uveďte názov projektu „Peaceful Puzzle“) a pripojte VYPLNENÚ PRIHLÁŠKU, ktorú si stiahnete na našich stránkach:
https://bzzgroup.webnode.sk/prihlaska/
Vybraných účastníkov kontaktujeme do týždňa od deadlinu a podáme im bližšie informácie, ostatní budú automaticky zaradení ako náhradníci v prípade, ak niekto účasť zruší.

KDE: Lviv, Ukrajina

ORGANIZÁTOR:  https://www.union-forum.org/

KEDY: 10.-20. september 2015 (11 dní)

POČET ÚČATNÍKOV: 2 účastníci z každej zúčastnenej organizácie nad 18 rokov (youth workers, social workers and journalists)

CENA:
Ubytovanie, strava, program a aktivity budú zabezpečené a zaplatené ukrajinskou organizáciou.
Podľa platných smerníc programu Erasmus+ sa účastníkom zo Slovenska cestovné náklady preplatia do výšky 180€ na osobu – nutné odložiť si cestovné doklady.
V prípade nutnosti, víza budú preplatené organizátormi (pre účastníkov Slovenskej národnosti s cestovným pasom platným viac ako tri mesiace po vstupu na Ukrajinu nie sú potrebné víza).
Ďalším poplatkom je 8€ za sprostredkovanie našej skupine BzzGroup a spoluúčasť pri zabezpečovaní reprezentačných materiálov a darčekov.

PARTNERSKÉ KRAJINY:
- Ukrajina, Švédsko, Slovensko, Turecko, Česká republika, Poľsko, Estónsko, Francúzsko, Gruzínsko, Arménsko, Srbsko

DOROZUMIEVACÍ JAZYK: anglický, aspoň na komunikačnej úrovni

POPIS PROJEKTU:
The general aim of the project is capacity building of youth workers oriented on cultural awareness and social skills about post war recovery human resources thanks to share of post war experience among different European partners. Objectives are to aware the ongoing war situation and acknowledge real situation in Ukraine, to learn the effective usage of media tools in war and propaganda situation and improve critical analysis thinking, to develop interpersonal and conflict management skills, to share experiences from conflict situations in the region and to learn from history, to find out tools for youth work within young people establishment, to contribute to local cooperation in human level, and  to contribute to peace in Europe. 
Within the project the participants will help in post war syndrome recovery, to coordinate the share of good practices of other countries partners and to inspire young people for active work with other members on local community and building new future. For example, the following methods of non-formal education are going to be used: social treatment method, stress therapy, meditation, good practice sharing, critical media analysis, debates, workshops, presentations, brain-storm of ideas, etc.

V prípade záujmu a ďalších informácii nás kontaktujte na bzzgroup@gmail.com najneskôr do 03.08.2015 a pošlite nám vyplnenú prihlášku, ktorú nájdete na adrese:
https://bzzgroup.webnode.sk/prihlaska

S pozdravom

BzzGroup